On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Monday, June 8, 2020

Burmistrz Minneapolis odrzuca naciski w sprawie likwidacji policji

Burmistrz Minneapolis, Jacob Frey, powtórzył w niedzielę, że nie popiera zniesienia policji w mieście, kilka godzin po tym, jak większość członków Rady Miasta Minneapolis opowiedziała się za (co daje odporność na veto). Chcą zrobić ten drastyczny krok w następstwie śmierci aresztowanego George'a Floyda.

Frey, który w zeszłym miesiącu kazał ewakuować komisariat, gdy protestujący spalili go do gruntu, został zakrzyczany przez duże zgromadzenie demonstrantów w pobliżu jego domu w sobotę, kiedy on odrzucił ich żądania całkowitego zlikwidowania miejskich sił policyjnych. „Będę bezustannie współpracować z szefem policji i ze społecznością w kierunku głębokich reform strukturalnych i walki z rasizmem systemowym w kulturze policyjnej” - powiedział Frey. „Jesteśmy gotowi wprowadzić w życie więcej strategii dla bezpieczeństwa publicznego kierowanych przez społeczność w imieniu naszego miasta. Nie popieram jednak zniesienia Departamentu Policji w Minneapolis”.

Odebranie pieniędzy w celu zlikwidowania departamentu policji w Minneapolis jest dalekie od pewności, ponieważ dochodzenie w sprawie naruszenia praw obywatelskich prawdopodobnie rozpocznie się dopiero w ciągu najbliższych kilku miesięcy.