On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Thursday, August 27, 2020

CNN: Ogniste, ale pokojowe protesty


 Krajowy korespondent CNN Omar Jimenez relacjonował na żywo we wtorek we wczesnych godzinach porannych zamieszki, które miały miejsce w Kenosha w stanie Wisconsin po zastrzeleniu Jacoba Blake'a przez policję. Jimenez stał przed szalejącym ogniem, a na na dole ekranu widniał napis: „ZAPALNE, ALE WIĘKSZOŚCI POKOJOWE PROTESTY PO STRZELANIU POLICJI”.

Obrazek (powyżej), który pojawił się dopiero w środę wieczorem, wywołał liczne komentarze w mediach społecznościowych.

„Klauni. Nieodpowiedzialni klauni. To nawet nie jest zabawne. Miesiące promują przemoc i zniszczenia poprzez ignorowanie i bagatelizowanie tego, co się dzieje eliminując potrzebę presji na polityków, aby podjęli działania” - zareagował konserwatywny pisarz A.G. Hamilton. 

„Najbardziej aktualny nagłówek roku 2020, jaki kiedykolwiek przeczytasz…” - zażartowali komicy z Hodge Twins.

„Ognisty, ale w większości pokojowy protest” jest tak absurdalne, że gdyby to było satyrą, można by pomyśleć, że (ktoś) jest leniwy i pozbawiony wyobraźni ”- napisał starszy doradca Republikańskiej Komisji Senatorskiej Matt Whitlock. 

„Powiedzieć 'gorzej niż parodia' nawet nie zaczynie tego opisywać” - powiedział komentator Matt Walsh.

To tyle o opisie (nagłówku) raportu, ale to co powiedział korespondent nie jest wiele lepsze: "To co widzicie za mną to ekspresja gniewu i frustracji."

(Teraz czekamy na sprawdzenie i ocenzurowanie tego postu przez FACT CHECKERS (sprawdzaczy faktów) na Facebook-u.)