On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Thursday, August 6, 2020

Dr. Fauci, pierwsze dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi mogą pojawić się na początku 2021 roku

AP pobieranie krwi od ochotnika
Dr Anthony Fauci, czołowy ekspert od chorób zakaźnych w kraju, powiedział w środę, że producenci leków prawdopodobnie będą mieli dziesiątki milionów dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi gotowych na początku przyszłego roku i co najmniej 1 miliard do końca 2021 roku.

Fauci powiedział Reuterowi, że pomimo listopadowych wyborów w USA nie ma presji, aby w niebezpieczny sposób przyspieszyć zatwierdzenie szczepionki ze względów politycznych. „Jestem pewien, co chciałby zobaczyć Biały Dom, ale nie widziałem w tej chwili żadnego nacisku na zrobienie czegoś innego niż to, co robimy” - powiedział. Prezydent Trump powiedział w tym tygodniu, że szczepionka może być dostępna jesienią.

„Równoważymy prędkość i bezpieczeństwo i jesteśmy na dobrej drodze, aby szczepionka była dostępna w tym roku, być może znacznie przed końcem roku” - powiedział Trump podczas briefingu prasowego w Białym Domu. „Produkujemy z wyprzedzeniem najbardziej obiecujące szczepionki, abyśmy byli gotowi po zatwierdzeniu. Mamy przygotowane wojsko, ich logistykę, wszystko zależy od logistyki ”. Według The New York Times na całym świecie opracowuje się ponad 150 potencjalnych szczepionek przeciwko koronawirusowi, a co najmniej 27 jest w trakcie badań na ludziach. Dr. Fauci zgodził się z oceną Trumpa, że wirus jest „pod kontrolą” - ale tylko w niektórych częściach USA.