On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Thursday, January 21, 2021

Te pierwsze 100 dni Bidena mogą zmienić wszystko


 Biden złożył mnóstwo wzniosłych obietnic na pierwsze 100 dni urzędowania, od pomocy w przypadku COVID-19 po imigrację, zmianę klimatu, nakaz noszenia masek i otwarcia szkół.

Pierwszego dnia prezydentury Bidena podpisał dekret dotyczący noszenia mask na pierwsze 100 dni jego prezydentury. Biden, przyznając, że nie ma uprawnień do wymagania masek w większości sytuacji, obiecał wymagać ich w budynkach federalnych, podczas podróży międzystanowych, w samolotach, pociągach i autobusach, oraz do wspolpracy z gubernatorami i burmistrzami nad ich własnych zleceniami dotyczących masek.

Prezydent zobowiązał się do uchwalenia nowej ustawy Covid o wartości 1,9 biliona dolarów.

Ustawa będzie obejmowała między innymi czeki stymulacyjne na 1400 dolarów, zwiększone zasiłki bezrobotne w wysokości 400 USD tygodniowo, rozszerzenie kredytu podatkowego, pomoc w wynajmie i moratorium na eksmisję. Aby za to zapłacić, Biden obiecał podnieść podatki dla bogatych poprzez wyeliminowanie cięć podatkowych Trumpa w 2017 roku. Oczywiście wszystko teraz zależy od definicji tego kto jest bogaty.

To dopiero poczatek listy zmian wprowadzanych przez Bidena.