On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Tuesday, June 15, 2021

Amerykanie uciekają z Nowego Jorku, Kalifornii, i Illinois do Arizony, Idaho i stanów "Pasa Słońca"


 Koszty życia były jednym z głównych powodów, dla których ludzie opuszczają północny wschód. 

Według danych firmy przeprowadzkowej North American Moving Services, Amerykanie w dużej mierze opuszczali północny wschód w poszukiwaniu cieplejszej pogody i niższych podatków na południu, południowym zachodzie i południowym wschodzie. W 2020 roku pięć stanów, do których ludzie najchętniej się przenoszą to Idaho, Arizona, Tennessee, Karolina Południowa i Karolina Północna.

Pięć stanów o największej liczbie wyprowadzek w zeszłym roku to Illinois, Nowy Jork, Kalifornia, New Jersey i Maryland. W Illinois prawie 70% wszystkich przeprowadzek składało się z osób opuszczających stan.

W zeszłym roku osoby przeprowadzające się zwykle przenosiły się do obszarów, w których domy o porównywalnej wielkości były średnio o 27 000 dolarów tańsze.