Tuesday, June 8, 2021

Barack Obama pojawia się w CNN, by krytykować tych którzy maja obawy związane z krytyczną teorią rasową. Mówi też o Polsce


 Były prezydent Barack Obama powiedział w CNN, że „niektóre prawicowe media” podsycają „strach i niechęć” wśród białych Amerykanów wobec coraz bardziej zróżnicowanej populacji.

„Możesz być dumny z tego kraju i jego tradycji, jego historii i naszych przodków… i prawdą jest również, że wydarzyły się te straszne rzeczy, a ślady tego utrzymują się i trwają” – powiedział Obama.

„Myślę też, że istnieją pewne prawicowe media, na przykład, które zarabiają i zarabiają na podsycaniu strachu i niechęci białej populacji, która jest świadkiem zmieniającej się Ameryki i zmian demograficznych, i robią wszystko, co w ich mocy, aby dać ludziom poczucie, że ich sposób życia jest zagrożony i że ludzie próbują ich wykorzystać” – powiedział Obama Cooperowi.

„Można by pomyśleć, że przy wszystkich debatach na temat polityki publicznej, które mają miejsce teraz, Partia Republikańska byłaby zaangażowana w znaczącą debatę na temat tego, jak mamy sobie poradzić z gospodarką, co zamierzamy zrobić ze zmianami klimatycznymi, gdzie jesteśmy … a tu, największym pojedynczym, najważniejszym problemem dla nich najwyraźniej w tej chwili jest krytyczna teoria rasy.”

Barack Obama nie omieszkał wspomnieć także Polski: 

„Gdy popatrzymy na takie miejsca, jak Węgry albo Polska, które nie miały takich demokratycznych tradycji jak my, nie były w nich tak mocno zakorzenione. A jednak jeszcze 10 lat temu były dobrze funkcjonującymi demokracjami, a stały się w gruncie rzeczy autorytarne.”