On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Tuesday, September 28, 2021

Pułkownik piechoty morskiej za krytykę swoich dowódców trafił do wiezienia


 Według doniesień prasowych, do wojskowego wiezienia trafił podpułkownik piechoty morskiej Stuart Scheller, oficer, który stał się gwiazda internetu za krytykę przywództwa wojskowego (pisaliśmy o tym) podczas chaotycznego wycofywania się z Afganistanu. 

„Jedyne, co robił nasz syn, to zadawanie pytań, które wszyscy sobie zadawali, ale byli zbyt przestraszeni, by mówić głośno” – powiedział ojciec Schellera. „Prosił o odpowiedzialność. W rzeczywistości myślę, że nawet poprosił o przeprosiny, że popełniliśmy błędy, ale nie potrafili tego zrobić, co jest oszałamiające”.

Scheller po raz pierwszy zyskał sławę w Internecie, zamieszczając na Facebooku wideo, w którym krytykował przywódców wojskowych za wycofanie się USA z Afganistanu, kwestionując ich decyzje w sprawie wydarzeń poprzedzających i podczas ostatecznej ewakuacji.

Scheller opublikował kilka kolejnych filmów, wzbudzając pochwały i kontrowersje, jednocześnie wywołując gniew przywódców wojskowych. W końcu przełożeni kazali mu całkowicie zaprzestać publikowania postów w mediach społecznościowych, co natychmiast zignorował,informując o tym nakazie.

„Co się dzieje, gdy wszystko, co robisz, to mówisz prawdę i nikt nie chce jej słuchać. Ale prawdopodobnie mogą przestać słuchać, ponieważ… jestem szalony… prawda?” Scheller napisał na końcu posta. „Jestem gotowy na więzienie”.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.