Wednesday, October 27, 2021

Nowy trend w amerykańskiej kulturze, "Let's go Brandon". Co to takiego?


Rapowa piosenka antyprezydencka Bidena inspirowana wirusowym „Let's go Brandon!” trendem znajduje się teraz na szczycie listy hip-hopowej iTunes. Piosenka, wykonana przez rapera Loza Alexander po raz pierwszy stała się popularna na TikTok, zanim szybko wspięła się na pierwsze miejsce na iTunes. Oczywiście, piosenka została już zablokowana na YouTube.

Piosenka została zainspirowana „Let's go Brandon!” trend, który ogarnął cały kraj od czasu, gdy reporterka sportowa NBC Kelli Stavast przeprowadziła wywiad z kierowcą NASCAR Brandonem Brownem po jego zwycięstwie w Talladega Superspeedway w Alabamie na początku tego miesiąca. Podczas wywiadu można było usłyszeć w tle skandowanie „F--- Joe Biden”, które Stavast interpretowała jako „Let's go Brandon!”

Wywiad szybko stał się wirusowy w mediach społecznościowych, a niektórzy użytkownicy spekulowali, że reporterka celowo próbowała fałszywie przedstawić to, co skandował tłum. Odtąd fraza stała się swego rodzaju wizytówką przeciwników prezydenta, trafiając na towary, podczas gdy inni zaczęli ją skandować na imprezach sportowych.

Z tego co słyszę jest już podobno nawet 5 piosenek wykonanych przez różnych raperów opartych na trendzie "Let's go Brandon".