Monday, December 6, 2021

Teksas będzie siedzibą „producentów półprzewodników”


 Gubernator Teksasu Greg Abbott oświadczył w niedzielę, że jego stan „będzie w przyszłości siedzibą producentów półprzewodników”, ponieważ niedobór chipów dotyka firmy na całym świecie.

„Kraj popełnił błąd w ciągu ostatnich jednej lub dwóch dekad, rezygnując z produkcji wszystkich tych niezbędnych materiałów, niezależnie od tego, czy są to teraz półprzewodniki, czy mogą to być materiały do opieki zdrowotnej, których potrzebowaliśmy w czasach COVID, niezależnie od przypadku, my nie musimy polegać na Chinach ani innych krajach, jeśli chodzi o nasze podstawowe potrzeby, takie jak półprzewodniki” – przekonywał republikański gubernator podczas ekskluzywnego wywiadu dla „Sunday Morning Futures”.

„Właśnie dlatego Teksas jest liderem, stając się domem dla półprzewodników, które są we wszystkim, czego ludzie używają” – dodał.

Abbott i Samsung Electronics Co. ogłosiły pod koniec ubiegłego miesiąca, że południowokoreański gigant technologiczny zbuduje fabrykę półprzewodników o wartości 17 miliardów dolarów w Taylor w Teksasie.