Saturday, January 15, 2022

Senator publikuje informacje finansowe Fauciego, przedstawia FAUCI Act


 Senator Roger Marshall, R-Kan., którego Doktor Fauci nazwał kretynem, opublikował niezredagowane dane finansowe głównego doradcy medycznego Białego Domu i oskarżył go o wprowadzanie w błąd, kiedy ten powiedział Senatowi, że jego formularze ujawnienia finansowego są publicznie dostępne.

Chociaż dokumenty ujawniające informacje finansowe Fauciego można zamówić w Narodowym Instytucie Zdrowia (NIH), nie są one dostępne w tej samej bazie danych gdzie są dane wielu innych urzędników federalnych a spełnienie prośby o udostępnienie może zająć miesiące.

„Podobnie jak wprowadził Amerykanów w błąd, wysyłając pieniądze podatników do Wuhan w Chinach, aby sfinansować badania nad zyskami z funkcji, maski, testy i nie tylko, dr Fauci był całkowicie nieuczciwy, że jego ujawnienia finansowe są otwarte dla opinii publicznej - nic dziwnego, że jest najmniej zaufanym biurokratą w Ameryce - powiedział Marshall.

Dla przykładu, Centrum Uczciwości Publicznej złożyło wniosek o ujawnienie informacji finansowych Fauciego w NIH w maju 2020 r., ale otrzymał informację dopiero w sierpniu tego roku (2021). Kiedy organizacja je otrzymała, mimo że była wyprodukowana zgodnie z ustawą o wolności informacji wróciła częściowo zredagowana. 

Fauci powiedział Senatowi podczas wtorkowego przesłuchania, że jego ujawnienia finansowe są publicznie dostępne w Internecie po tym, jak Marshall wskazał, że nie.

Obaj urzędnicy przeprowadzili ostrą wymianę słow, której kulminacją było nazwanie Marshalla przez Fauciego „kretynem”. CNN Anderson Cooper puszczał ten fragment wielokrotnie świętując "wygraną" nad głupim Republikaninem. 

Wygląda jednak na to, że wygra senator który ma zamiar przedstawić projekt ustawy o odpowiedzialności finansowej dla osób o wyjątkowych rekompensatach - Financial Accountability for Uniquely Compensated Individuals - która w skrócie brzmi "FAUCI Act", i to jest na pewno "przypadek."

Senator wykazał się nie tylko inteligencją ale także dużym poczuciem humoru, coś czego co raz częściej brakuje w amerykańskiej i polskiej polityce.