Saturday, April 2, 2022

Senator Rand Paul mówi, że dr Fauci nie odpowiada na zadane mu pytania dotyczące prac nad koronawirusem


 Dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID), dr Anthony Fauci, nie udziela senatorowi Randowi Paulowi odpowiedzi na jego 11 "tak lub nie" pytań w sprawie badań nad wzrostem funkcji prowadzonych przez National Institutes of Health (NIH).

Senator Paul wysłał Fauci 11 pytań „tak lub nie” po wybuchowych zeznaniach Fauciego 11 stycznia przed senacką komisją ds. zdrowia.

„Amerykanie zasługują na to, aby wiedzieć, jak ta pandemia się zaczęła, aby wiedzieć, czy NIH sfinansował niebezpieczne badania nad wzmocnieniem funkcji, które mogły spowodować tę pandemię, i aby usunąć z urzędu każdego, tak jak dr Fauci, który do tego dopuścił," powiedział Paul. „Dr Fauci może ukrywać się przez kilka następnych miesięcy i ignorować próby odnalezienia prawdy, ale mogę wam obiecać, że kiedy Republikanie odzyskają Senat i gdy będę przewodniczącym komisji, nie będzie mógł dłużej ignorować mnie i narodu amerykańskigo”.

Chociaż nigdy nie ma ostatecznego terminu na odpowiedz na powyższe pytania "dokumentujace", brak odpowiedzi od doktora Fauci przez prawie trzy miesiące budzi pewne sygnały ostrzegawcze.

Pytania Paula dotyczyły finansowania badań przez NIH, zaczynając od grantu zapewniającego fundusze na koronawirusy związane z "SARS od nietoperzy" dla EcoHealth Alliance z podwykonawcą jakim był Instytut Wirusologii w Wuhan.