On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Thursday, September 29, 2022

Miliony budzą się do dewastacji na Florydzie


 Gubernator Florydy Ron DeSantis ostrzegł, że ilość wody, która rośnie i będzie rosła, jest „w zasadzie powodzią 500-lecia”.

Gubernator zauważył, że oprócz ponad 2,5 miliona przerw w dostawie prądu zgłoszonych w stanie, przewiduje się więcej przerw w dostawie prądu w środkowej i północno-wschodniej Florydzie.

Po przerwach w komunikacji na południowo-zachodniej Florydzie rozmieszczano 100 przenośnych wież telefonii komórkowej

Gubernator powiedział, że rozmawiał z prezydentem Bidenem wcześniej rano i że spodziewane są dodatkowe deklaracje poważnych katastrof w kolejnych hrabstwach Florydy.

Huragan Ian zniszczył część Sanibel Causeway, łączącą wyspę Sanibel z kontynentalną Florydą, uniemożliwiając wszelki dostęp pojazdom naziemnym. Sanibel Causeway to 12-kilometrowy odcinek drogi, która wznosi się w most łączący wyspę z lądem.