On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Friday, September 2, 2022

Wiadomości o reparacjach dla Polski na pierwszym miejscu cały jeden dzień


 Wiadomość o tym, że Polska będzie dochodzić od Niemiec 1 billion dolarów była na pierwszym miejscu jeden dzień. Dzisiaj Google 'zrównoważyło' te wiadomości informacją o rasistowskim incydencie jaki podobno miał młody Hindus w Polsce.

To tylko pokazuje, że decyzja o wielkości reparacji była słuszna. Teraz polskie media musza zrobić wszystko, aby raport w języku angielskim był lepiej dostępny niż obecnie. Tylko jeden portal, niezalezna(.)pl, podaje adres straty-wojenne.pl z tymi raportami w języku polskim i angielskim.

Polscy politycy także, tak jak Jarosław Kaczynski, powinny udzielać wywiadów na ten temat wszystkim możliwym mediom. Wywiad Kaczyńskiego zrobił duże i pozytywne wrażenie.

PS. Przypadkowo zobaczyłem właśnie nagłówek artykułu w Popular Mechanics o tym, że już wkrótce Polska będzie czołgowym supermocarstwem i będzie miała tyle czołgów co Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Belgia i Włochy razem. Taki podtytuł robi wrażenie.