Thursday, September 1, 2022

Wideo pokazuje dyskryminacje katolików w szkołach w Connecticut


 Ukryta kamera Projektu Veritas uchwyciła zastępcę dyrektora szkoły, Jeremiego Bolanda w Cos Cob, dzielnicy Greenwich w Connecticut, który przechwalał się przy drinkach o tym, jak chronił dzieci przed konserwatystami nie zatrudniając ich jako nauczyciele. Pobożny katolicyzm był pierwszą czerwoną flagą.

Dyskryminacja przez zastępcę dyrektora przy zatrudnianiu nauczycieli zapewnia „subtelną” indoktrynację dzieci; „Nie zatrudniam katolików, ponieważ są bardziej konserwatywni”… „Postępowi nauczyciele są mądrzy w przekazywaniu demokratycznego przesłania.”

"Nauczyciele, których zatrudniam, nigdy nie powiedzą: Och, to jest liberalny lub demokratyczny sposób robienia tego. Po prostu uczynią to normą – i tak sobie radzimy, to jest subtelne… W ten sposób nie można nas zatrzymać."

"Konserwatywna [nauczycielka], która utknęła w swoich drogach. Nigdy nie będę w stanie jej zwolnić i nigdy nie będę w stanie jej zmienić. Tak więc wywieram wpływ na następnego nauczyciela, którego zatrudniam."..."Protestanci w tej okolicy [Connecticut] są prawdopodobnie najbardziej liberalni. Ale jeśli są katolikami... konserwatystami... Nie zatrudniam ich. ... Jeśli ktoś jest wychowywany na zatwardziałego katoliku, to tak, jakby miał pranie mózgu – nigdy nie możesz zmienić jego sposobu myślenia. [...] Na jedno stanowisko myślę, że mieliśmy 30 kandydatów. Więc spośród wszystkich tych kandydatów, nie sądzę, że rozmawiałem z kimkolwiek w wieku powyżej 30 lat… im jesteś starszy, tym bardziej jesteś nastawiony – tym bardziej konserwatywny jesteś”.

Projekt Veritas prowadzony przez O’Keefe to konserwatywna organizacja ktora lubi zawstydzać liberałów i drażnić prasę krótkimi materiałami wideo.

Project Veritas został ostatnio oskarżony przez prokuratorów federalnych o kradzież pamiętnika należącego do córki prezydenta Joe Bidena. 

Republikański kandydat na gubernatora Bob Stefanowski powiedział, że był „głęboko zaniepokojony i, szczerze mówiąc, zły” na wideo.

Lamont wydał swoje oświadczenie, gdy Stefanowski wezwał go do „natychmiastowego potępienia tego rodzaju śmieci w naszych szkołach, nawet jeśli obrażają jego skrajnie lewicową bazę. Kiedy będę gubernatorem, to radykalne zachowanie w naszych szkołach publicznych nie wytrzyma”.

Sean Scanlon, kandydat Demokratów na kontrolera, powiedział, że Project Veritas ma „bardzo wątpliwą reputację i używa bardzo przebiegłych taktyk, aby zdobyć te filmy”, ale komentarze były nie do obrony i warte zbadania.