Thursday, October 20, 2022

Administracja Bidena żąda, aby Arizona usunęła kontenery wypełniające luki w granicznym murze


Fox News: Administracja gubernatora stanu Arizona, Doug Ducey, odpiera żądanie administracji Bidena, aby usunąć kontenery transportowe użyte do wypełnienia luki w niekompletnym murze granicznym, mówiąc, że stany przy-graniczne „nie mogą już polegać na rządzie federalnym, aby zapewnić im bezpieczeństwo”.

"Mnóstwo agencji federalnych, rości sobie prawo do jurysdykcji na południowej granicy, ale nie robią nic, aby zapobiec uciążliwościom publicznym powodowanym przez nielegalną imigrację i działalność przestępczą, która wykorzystuje otwartą granicę, jest dość frustrujące dla tych, którzy mieszkają, pracują i odpoczywają na tej granicy i w naszym stanie" – napisał Allen Clark, dyrektor Departamentu ds. Sytuacji Nadzwyczajnych i Spraw Wojskowych w Arizonie, w liście do Biura Rekultywacji Departamentu Spraw Wewnętrznych.

Biuro napisało do biura gubernatora Duceya w zeszłym tygodniu, że wypełnienie prawie 4000 stóp luki w murze granicznym sześćdziesięcioma zaspawanymi kontenerami transportowymi jest nielegalne. Ustawianie kontenerów zaczęło się w sierpniu tego roku. 

Arizona twierdzi, że budowa muru na granicy miała rozpocząć się od grudnia 2021 r. „Jednak do tej pory Arizona nie widziała żadnych działań ze strony rządu federalnego, aby to zrobić i dlatego była zobowiązana do podjęcia własnych działań. Z tego powodu kontenery pozostaną na miejscu, dopóki nie zostaną dostarczone szczegółowe informacje dotyczące budowy” – mówi Clark.