On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Wednesday, October 12, 2022

Bob Stefanowski chce naprawić gospodarkę w Connecticut


 Bob Stefanowski, polonijny kandydat Republikanów, na gubernatora prowadzi kampanię z tematem planu naprawy gospodarki Connecticut.

„Gospodarka jest w fazie mocnego spadku” – powiedział Stefanowski, powołując się na raport amerykańskiego Biura Analiz Gospodarczych, który pokazał, że gospodarka Connecticut spadła o 4,7% w drugim kwartale tego roku, od kwietnia do czerwca. To tempo wzrostu było drugie najgorsze w USA.

„Wiemy, dlaczego gubernator Lamont się do tego nie przyznaje – bo to rok wyborczy” – powiedział Stefanowski. „Ale w pewnym momencie musi postawić ludzi przed polityką i musi zdać sobie sprawę, że ludzie mają poważne problemy”.

Według najnowszych wiadomości Stanley Black & Decker z New Britain będzie miał 1000 zwolnień, a Raytheon Technologies, spółka macierzysta Pratt & Whitney z siedzibą w East Hartford, przeniesie swoją siedzibę poza stan.

Gospodarka w tym stanie nie radzi sobie dobrze.

„W pewnym momencie musisz się obudzić i posłuchać, co mówią ci wyborcy” – powiedział Stefanowski. „I musisz mieć plan, aby to naprawić”. Powiedział, że jego plan uczynienia Connecticut bardziej przystępnym stanem obejmuje zwrot do 2000 dolarów ulg podatkowych każdemu mieszkańcowi.

„Mamy w Hartford nadwyżkę budżetową w wysokości 6 miliardów dolarów. To oznacza, że gubernator zebrał od nas więcej podatków niż potrzebuje” – powiedział kandydat we wtorek, w sezonowo wilgotny, szary i wietrzny poranek w New Haven. Obecny gubernator twierdzi, że nadwyżka budżetowa jest na wypadek "deszczowej pogody" w gospodarce.

„Dosłownie i w przenośni, dzisiaj jest deszczowy dzień” – powiedział. „Powinniśmy oddać część z tego mieszkańcom i firmom”.