Monday, October 24, 2022

Lamont zarobił ponad 54 miliony dolarów w 2022 r.


 Trudno się dziwić temu, że gubernator Nel Lamont jest zadowolony z siebie i z pracy jaką wykonuje. Podczas gdy wszyscy inni widzieli spadające dochody i rosnące podatki (w różnych formach) za jego kadencji on sam doświadczył wzrost dochodów w 2021 z 52 do 54 milionów dolarów. Lamont zarabia teraz ponad 1 milion na tydzień, 26 tysięcy na godzinę (przy 40g/tydz.). Fakt, który próbował (legalnie) ukryć tak długo jak to możliwe prosząc IRS o przedłużenie terminu składania zeznań podatkowych. 

W oświadczeniu Jake Lewis, dyrektor ds. komunikacji w kampanii Lamonta, napisał:

"Gubernator Ned Lamont kontynuuje swoją historię przejrzystości w kontaktach z mieszkańcami Connecticut, co jego zdaniem powinni zrobić wszyscy kandydaci. Wykroczył poza to, co jest wymagane – umieszczając swoje aktywa w ślepym zaufaniu i co roku zgłaszając swoje zasoby do stanowego biura etyki.

Tegoroczne zeznania, podobnie jak poprzednie, pokazują, że podczas swojej pierwszej kadencji co roku płacił znaczne podatki i dokonywał znaczących datków na cele charytatywne. Gubernator Lamont nadal koncentruje się na wkładaniu pieniędzy z powrotem do kieszeni rodzin z klasy średniej, utrzymywaniu porządku w naszym stanowym domu fiskalnym i upewnianiu się, że Connecticut pozostaje najlepszym stanem w kraju do życia, pracy i założenia rodziny."

Stefanowski nie zgodził się.

„Dlaczego ukrywa większość dochodów rodziny? Dlaczego podatnicy nie mają prawa o tym wiedzieć?” Stefanowski postulował czwartek.

Lamont deklaruje podatki oddzielnie od swojej żony, Annie – jej zawód dotyczący zwrotów jest wymieniony jako „konsultant ds. przedsięwzięć”.

W zeszłym miesiącu Stefanowski opublikował swoje zwroty za ostatnie trzy lata, pokazując, że on i jego żona Amy zarobili ponad 13,1 miliona dolarów w 2021 roku.

Stefanowski twierdzi, że Lamont ukrywa dochód rodziny, składając dokumenty oddzielnie od swojej żony, wskazując na jej inwestycje w firmę, która wcześniej podpisała umowę ze stanem na przeprowadzanie testów na COVID-19. Firma dostała kontrakt na testy bez przetargu na mocy decyzji gubernatora Lamonta.

„Nie znam nikogo, kto osobno składa wniosek w małżeństwie” – powiedział Stefanowski. „Co on ukrywa?”