Friday, November 25, 2022

Czy lewica może jeszcze bardziej nienawidzić Muska? Może, jeśli przeniesie Twittera do Teksasu


 Nienawiść do lidera w walce z globalnym ociepleniem, jest przecież twórcą Tesli, nie zaczęła się od wyrażenia gotowości kupna Twittera. Wszystko zaczęło się, gdy Musk przeniósł kwaterę główną Tesli, samochodu, który musiał mieć każdy szanujący się liberał, z Kalifornii do Teksasu.

Teraz Fox News donosi, że "Elon Musk, nie wyklucza możliwości otwarcia siedziby Twittera w Teksasie." 

Fox New: Witryna techniczna The Verge poinformowała, że ​​na spotkaniu z pracownikami Twittera Musk wykluczył pomysł przeniesienia siedziby Twittera do Teksasu, ale nie był przeciwny otwarciu drugiej siedziby w (tym) stanie.

„Gdybyśmy chcieli przenieść siedzibę do Teksasu, myślę, że pasowałoby to do pomysłu, że Twitter przeszedł z lewicy na prawicę, co nie ma miejsca” – powiedział Musk pracownikom. „To nie jest przejęcie Twittera przez prawicę. To przejęcie Twittera przez umiarkowane skrzydło”.

„Aby być cyfrowym rynkiem miejskim, musimy reprezentować ludzi o szerokiej gamie poglądów, nawet jeśli nie zgadzamy się z tymi poglądami” – kontynuował Musk.

Można się obawiać, że tym razem Musk może stracić kontrakty od rządu na loty kosmiczne. Poprzednio Biden nie zaprosił go na rozmowy liderów motoryzacji na temat elektryfikacji amerykańskich samochodów.