Sunday, May 7, 2023

Obecnie tylko 3 nowe samochody są w cenie poniżej 20 000 USD


Jeśli popatrzeć na oferty nowych samochodów w USA to łatwo zauważyć, że średnio najtańsze samochody kosztują około 35 000 a te troche lepsze około 40-45 tysięcy.  

Według Fox Business wynika to częściowo z inflacji, ale także dlatego, że wielu producentów samochodów koncentruje się na budowaniu większej liczby najbardziej dochodowych wersji z najwyższej półki i całkowitym zaprzestaniu produkcji najtańszych modeli.

Najtańszym pojazdem oferowanym przez amerykańską markę jest nowy SUV Chevrolet Trax 2024, który kosztuje 21 495 USD. Atrakcyjna cenowo mala ciężarówka typu pickup, Ford Maverick, w wersji hybrid która miała kosztować 20 tysięcy jest w zasadzie wyprzedana do przyszłego roku a u spekulantów (w tym dilerów Forda) dostępna za około 23-25 tysięcy.

Jak pisze Fox Business, w sprzedaży pozostały tylko trzy pojazdy z cenami początkowymi, poniżej 20 000 USD: Kia Rio, Mitsubishi Mirage i Nissan Versa. Ponieważ są to male samochody mają one także bardzo dobre parametry jeśli chodzi o oszczędność benzyny. Z jednego gallona (3,8 litra) można przejechać 40 mil (64 kilometry).