On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Tuesday, August 29, 2023

Gubernator Florydy rozszerza stan wyjątkowy w związku z huraganem Idalia

Fox News: We wtorek wczesnym rankiem Idalia nasiliła się, przekształcając się w huragan kategorii 1, i oczekuje się, że wzmocni się przed dotarciem na ląd na Florydzie.

Stan wyjątkowy na Florydzie obowiązuje obecnie w 46 z 67 hrabstwach, ponieważ stan przygotowuje się na nadejście huraganu Idalia w środę.

Oczekuje się, że kiedy w środę rano Idalia dotrze na ląd na zachodnim wybrzeżu Florydy, stanie się poważnym huraganem z „zagrażającą życiu” falą sztormową.

We wtorek rano huragan Idalia znajdował się około 135 mil na północ od zachodniego krańca Kuby i około 570 mil na południowy-południowy zachód od Tampy. Huragan Idalia charakteryzuje się utrzymującym się wiatrem o prędkości 75 mil na godzinę, i przemieszcza się na północ z prędkością 20 mil na godzinę.

Gubernator Florydy Ron DeSantis ostrzegł przed „poważnymi skutkami” dla stanu, zauważając, że w 21 hrabstwach wydano nakazy ewakuacji i mieszkańcy powinni je traktować poważnie.