Tuesday, September 26, 2023

Wychodzą na jaw długoletnie powiązania gubernatora Kalifornii z Hunterem Bidenem

Fox News: Niedawna obrona Huntera Bidena przez gubernatora Kalifornii Gavina Newsoma przed zarzutami o nepotyzm i podejrzane interesy ma swoje wytłumaczenie. Według e-maili z niesławnego laptopa Bidena, wynika, że syn prezydenta przekazał tysiące dolarów na kampanię gubernatorską Newsoma i użyczył swojego nazwiska podczas wielu zbiórek pieniędzy w jego imieniu.

Newsom, który ma wziąć udział w środowej debacie Partii Republikańskiej w imieniu kampanii Bidena, odrzucił w zeszłym tygodniu zarzuty dotyczące korupcyjnych interesów Huntera Bidena, mówiąc, że „nie jest czymś wyjątkowym”, że ludzie wykorzystują członków swoich rodzin do osiągnięcia sukcesu.

„Nie znam wystarczająco szczegółów tej sprawy. To znaczy trochę tego widziałem” – powiedział Newsom Danie Bash z CNN zapytany, czy Hunter Biden zrobił coś „niewłaściwego”, wykorzystując nazwisko ojca w swoich kontaktach biznesowych.

„Jeśli to są nowe kryteria, jest wielu ludzi w wielu branżach – nie tylko w polityce – gdzie ludzie mają członków rodzin i związki, a oni próbują negocjować i uzyskać niewielki wpływ i korzyści w tym zakresie. To nie jest coś wyjątkowego.”

Niedawne komentarze Newsoma, który oficjalnie zgodził się wziąć udział w listopadowej debacie Fox News przeciwko gubernatorowi Ronowi DeSantis pod przewodnictwem Seana Hannity, doprowadziły do przeglądu przez Fox News Digital dziesiątek e-maili pomiędzy Hunterem, Newsomem i jego współpracownikami omawiającymi takie kwestie jak zbieranie funduszy, promowanie filmów dokumentalnych i osobiste rozmowy na przestrzeni dekady. 

PN: Od tygodni krążą pogłoski, że Gubernator Kalifornii Gavin Newsom próbuje budować pozycje w swojej partii na wypadek, gdyby Joe Biden ustąpił z urzędu lub zapowiedział, że nie będzie kandydował. Powyższe rewelacje rzucają więcej światła na nie-jasne powiązania polityków z partii Demokratycznej z rzekomo korupcyjną działalnością rodziny Bidena.