Friday, September 1, 2023

Gubernator Massachusetts aktywuje Gwardię Narodową do pomocy w schroniskach dla migrantów

 Fox News: Massachusetts jest jednym z kilku stanów, do których trafili migranci początkowo przebywający w Teksasie, co stawia wiele miast rządznych przez Demokratów w trudnej sytuacji polegającej na konieczności zapewnienia im opieki.

Gubernator Maura Healey zaktywizowała 250 członków Gwardii Narodowej do świadczenia podstawowych usług w schroniskach w obliczu napływu migrantów, dla których brakuje usługodawców. 

Healey ogłosiła w czwartek, że administracja Healey utworzy regionalne zespoły szybkiego reagowania, które będą pomagać w nadzorowaniu miejsc schronisk. Zespoły będą składać się z pracowników państwowych.

Decyzja ta nastąpiła po ogłoszeniu w tym miesiącu stanu wyjątkowego w związku z rosnącą liczbą migrantów przybywających do Massachusetts z Teksasu. 

„Massachusett znajduje się w stanie wyjątkowym i potrzebujemy wszystkich zaangażowanych pracowników, aby sprostać tej sytuacji i zapewnić rodzinom (migrantom) dostęp do bezpiecznego schronienia i podstawowych usług” – Healey stwierdziła w oświadczeniu.