Monday, September 18, 2023

Trump twierdzi, że Pelosi odrzuciła wezwanie 10 000 żołnierzy przed zamieszkami na Kapitolu

Fox News: Były prezydent Donald Trump w swoim pierwszym wywiadzie telewizyjnym dla NBC od czasu odejścia ze stanowiska przekonywał, że była Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi „jest odpowiedzialna za 6 stycznia”.

Były prezydent twierdzi, że policja Kapitolu „zniszczyła wszystkie dowody dotyczące Nancy Pelosi”.

„(Pelosi) Mówi, że tej prośby nigdy oficjalnie nie złożono” – wtrącił Welker, który niedawno przejął program NBC od byłego gospodarza Chucka Todda.

„Burmistrz DC dał nam list, w którym stwierdził, że ​​odrzuca tę propozycję. OK, mamy to. Zapytano także Nancy Pelosi, ale ona ją odrzuciła," - powiedział Trump.

„Nancy Pelosi która odpowiadała za bezpieczeństwo Kapitolu odrzuciła propozycję wezwania 10 000 żołnierzy. Gdyby nie odrzuciła żołnierzy, nie byłoby 6 stycznia”.

„Odpowiedzialna jest Nancy Pelosi, a Komisja 6 stycznia odmówiła przesłuchania jej” – dodał.

Były szef policji Kapitolu, Stevenem Sund, oświadczył w wywiadzie dla „Washington Post”, że sześciokrotnie prosił o pomoc przed atakiem na Kapitol i w jego trakcie, ale każda z tych próśb została odrzucona lub opóźniona. Twierdził, że sierżant "zbrojny" Izby Reprezentantów Paul Irving był zaniepokojony „optyką” ogłoszenia stanu nadzwyczajnego przed demonstracjami i odrzucił obecność Gwardii Narodowej.