Tuesday, October 10, 2023

Robert F. Kennedy będzie niezależnym kandydatem na prezydenta

The Blaze: Robert F. Kennedy Jr., który startował w prawyborach Demokratów na urząd prezydenta, oświadczył w poniedziałek podczas przemówienia w Filadelfii w stanie Pensylwania, że ​​obecnie startuje jako kandydat niezależny. Według jego własnych słów zrobił tak ponieważ uważał, że partia Demokratyczna łamie raguly gry, aby nie dopuścić go do kandydowania (mógł realnie pokonać Bidena w pra-wyborach).

„Zamiast dwóch partii mamy tego rodzaju jednopartię” – powiedział Kennedy – „dwugłowego potwora, który nieustannie kłóci się sam ze sobą, prowadząc nas w przepaść”.

Robert F. Kennedy był prokuratorem generalnym Stanów Zjednoczonych (1961–1964) i senatorem stanu Nowy Jork (1965–1968), młodszy brat prezydenta Stanów Zjednoczonych, Johna F. Kennedy’ego. Został postrzelony 5 czerwca 1968 w hotelu Ambassador w Los Angeles, wkrótce po wygłoszeniu mowy celebrującej zwycięstwo w prawyborach prezydenckich Partii Demokratycznej w Kalifornii. Zmarł dzień później.

PN: Kennedy, który ma radykalnie lewicowe poglądy postrzegany jest jako kandydat 'środka' sceny politycznej ma szanse odebrać głosy głównemu kandydatowi. Prawdopodobnie Trumpowi.