Friday, February 9, 2024

Pierwsze oficjalne wezwanie do usunięcia Bidena na podstawie konstytucji

Fox News: Republikańska kongresmenka Claudia Tenney wzywa rząd do „zbadania” możliwości wykorzystania 25. poprawki do konstytucji w celu usunięcia prezydenta Bidena ze stanowiska w następstwie „alarmującego” raportu specjalnego doradcy Roberta Hura.

Hur nie zalecał postawienia prezydentowi zarzutów karnych za niewłaściwe obchodzenie się z tajnymi dokumentami. Akta te obejmowały tajne dokumenty dotyczące polityki wojskowej i zagranicznej w Afganistanie, a także inne dokumenty związane z bezpieczeństwem narodowym i polityką zagraniczną, które, według Hura, wskazywały na „wrażliwe źródła i metody wywiadu”. 

Hur jednak opisał Bidena jako „sympatycznego starszego mężczyznę, który ma dobre intencje i ma słabą pamięć”. Hur w ponad 300-stronicowym raporcie stwierdził, że „trudno byłoby przekonać ławę przysięgłych, aby skazała go za” poważne przestępstwo, „wymagające umyślnego stanu psychicznego” osoby która jest osiemdziesiątym roku zycia.

Tenney przytoczyła "liczne przypadki, w których prezydent Biden wykazywał dramatycznie upośledzone zdolności umysłowe, i doszedł do wniosku, że ława przysięgłych prawdopodobnie postrzegałaby prezydenta Bidena jako wartego współczucia i zapominalskiego starca”.

Tenney powiedziała, że Departament Sprawiedliwości „nie może etycznie postawić zarzutów byłemu prezydentowi Trumpowi, ponieważ ma on bystry umysł i silną osobowość, oraz odmówić wniesienia zarzutów przeciwko prezydentowi Bidenowi ze względu na jego pogorszenie funkcji poznawczych”.

Tenney powiedziała, że Bidenowi „należy postawić zarzuty, chyba że nie jest on na tyle kompetentny psychicznie, aby stanąć przed sądem”.

„Szczerze mówiąc, raport prokuratora specjalnego przedstawia uzasadnione twierdzenie, że tak jest” – powiedziała Tenney. 

„Niemożność przypomnienia sobie, jakie stanowisko piastował i kiedy, jest wyjątkowo niepokojąca. Niemożność przypomnienia sobie, kiedy własne dziecko zmarło – nawet w odstępie kilku lat – jest być może odzwierciedleniem jego upośledzenia umysłowego”.

Tenney dodała dalej, że Bidenowi „najwyraźniej brakuje zdolności do wykonywania swoich obowiązków prezydenckich”.

„Dlatego Waszym obowiązkiem jest zbadanie procedur mających na celu usunięcie Prezydenta zgodnie z 25. poprawką do Konstytucji Stanów Zjednoczonych” – napisała Tenney. „Prezydentowi Bidenowi należy postawić zarzuty albo usunąć go”.

- Na podstawie doniesień Fox News.