Tuesday, March 26, 2024

Statek uderza w most w Baltimore, powodując jego zawalenie

Most Francisa Scotta o dlugosci 1,6 mili (2,5 km) ciagnacy sie wzdłuż autostrady I-695 zawalił się w porcie w Baltimore w wyniku „uderzenia statku” we wtorek wczesnym rankiem.

Transmisja na żywo z mostu pokazała, że ​​statek towarowy zderza się z belką nośną, w wyniku czego most się rozpada i wpada do rzeki Patapsco. Władze podały, że zaginęło „ponad siedem” osób, a dwie zostały wyciągnięte z wody. W tym czasie na moście znajdowało się wiele pojazdów, ale nie podano żadnych aktualnych informacji na temat ofiar. Amerykańska straż przybrzeżna lokalne służby ratownicze szukaja w wodzie ocalałych.

Paul Wiedefeld, sekretarz Departamentu Transportu Maryland, powiedział we wtorek dziennikarzom, że FBI było na miejscu i badało, co było przyczyną uderzenia statku w most, i ustaliło, że nie ma to związku z terroryzmem. 

Na pytanie, czy statek stracił moc przed uderzeniem w mostek, Wiedefeld odpowiedział, że dochodzenie jest zbyt wcześnie, aby to stwierdzić.

PN: Poniewaz trwa islamski miesiąc Ramadan i ISIS juz uderzylo w Rosji amerykańskie media nie wierza zapewnianiom FBI. Pojawiły sie juz rozne teorie spiskowe.

- Na podstawie doniesień Fox News.