On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Tuesday, July 28, 2020

Przegrali procesy ale niczego się nie nauczyli


Styczeń 2019 
W zeszłym tygodniu 19 letni Nicholas Sandmann ogłosił, że on i Washington Post polubownie rozstrzygnęli sprawę sadową o zniesławienie w wysokości 250 milionów dolarów, którą złożył w związku z konfrontacją ze starszym weteranem kiedy został przedstawiony jako agresor. Podobne porozumienie zawarł z CNN w styczniu. Ale, dziennikarze z CNN postanowili, że mają prawo zdyskredytować młodego człowieka online.

Zrobili to na Twitterze pisząc posty o tym jak mało Sandmann dostał na odczepne a później robiąc retweets pomiędzy sobą i swoimi "oberwatorami".

Adwokat Sandmanna, Lin Wood, zauważył retweet od Steltera (CNN) z tweeta napisanego przez adwokata Marka Zaida, który spekulował na temat tego, ile pieniędzy nastolatek wyszedł z ugody.

„Osoby z zerowym doświadczeniem prawniczym (o ile wiem) nie powinny spekulować na temat procesów sądowych, o których nic nie wiedzą. Co to za dziennikarstwo?” „Prowadziłem postępowania sądowe w sprawach o zniesławienie. [Sandmann] niewątpliwie otrzymał ugodę i nic więcej”.

Wood oskarżył Steltera, gospodarza PROGRAMU „Reliable Sources”, o złamanie umowy o zachowaniu poufności zawartej pomiędzy CNN i jego klientem.

"Ten retweet @brianstelter moze kosztować go pracę w @CNN. Nazywa się to naruszeniem umowy o zachowaniu poufności. Brian Stelter jest kłamcą."

Do tego wszystkiego dołączyła tez inna dziennikarka z CNN którą uważa, że Sandmann dostał tylko około 25 tysięcy dolarów. 

Zobaczymy jakie będą konsekwencje działań wszystko wiedzących dziennikarzy dla CNN.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.