On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Tuesday, July 28, 2020

Przegrali procesy ale niczego się nie nauczyli


Styczeń 2019 
W zeszłym tygodniu 19 letni Nicholas Sandmann ogłosił, że on i Washington Post polubownie rozstrzygnęli sprawę sadową o zniesławienie w wysokości 250 milionów dolarów, którą złożył w związku z konfrontacją ze starszym weteranem kiedy został przedstawiony jako agresor. Podobne porozumienie zawarł z CNN w styczniu. Ale, dziennikarze z CNN postanowili, że mają prawo zdyskredytować młodego człowieka online.

Zrobili to na Twitterze pisząc posty o tym jak mało Sandmann dostał na odczepne a później robiąc retweets pomiędzy sobą i swoimi "oberwatorami".

Adwokat Sandmanna, Lin Wood, zauważył retweet od Steltera (CNN) z tweeta napisanego przez adwokata Marka Zaida, który spekulował na temat tego, ile pieniędzy nastolatek wyszedł z ugody.

„Osoby z zerowym doświadczeniem prawniczym (o ile wiem) nie powinny spekulować na temat procesów sądowych, o których nic nie wiedzą. Co to za dziennikarstwo?” „Prowadziłem postępowania sądowe w sprawach o zniesławienie. [Sandmann] niewątpliwie otrzymał ugodę i nic więcej”.

Wood oskarżył Steltera, gospodarza PROGRAMU „Reliable Sources”, o złamanie umowy o zachowaniu poufności zawartej pomiędzy CNN i jego klientem.

"Ten retweet @brianstelter moze kosztować go pracę w @CNN. Nazywa się to naruszeniem umowy o zachowaniu poufności. Brian Stelter jest kłamcą."

Do tego wszystkiego dołączyła tez inna dziennikarka z CNN którą uważa, że Sandmann dostał tylko około 25 tysięcy dolarów. 

Zobaczymy jakie będą konsekwencje działań wszystko wiedzących dziennikarzy dla CNN.